23 Haziran 2013 Pazar

Güzel Çirkin

Kanal D “Güzel Çirkin” adlı yepyeni dizisi ile, bu yazın kavurucu sıcaklarında insanların daha fazla terlemelerine neden olacağa benzer.  Neden derseniz, aksiyon dozu oldukça yüksek ve iyi performans sergileyeceğinden kuşku duymadığımız oyuncu kadrosundan oluşan bomba gibi bir polisiye diziyi ekranlara taşıyor. Başrollerini, “İnsanlar Alemi” ve “Güldür Güldür” tiyatro-dizi komedilerde oldukça beğeni toplayan ve performansı ile göz dolduran Ali Sunal (Murat) ile, yine özellikle “Haziran Gecesi” adlı dizide canlandırdığı Havin karakteri ile milyonların sevgisini kazanan Naz Elmas (Nazlı) paylaşıyor.
Son dönemde Türk televizyon izleyicisinin en beğendiği dizi konsepti polisiye diziler. Güzel ve Çirkin Polisiye türü çekilen dizilere bambaşka bir yorum ve farklı bir bakış açısı getiriyor. Komedi Polisiye türü olan “Güzel ve Çirkin” karakter olarak birbirine taban tabana zıt, dünya görüşleri 180 derece farklı kadın ve erkek iki polisin, cinayetler ve katiller arasında geçen komik macerasını işliyor. Bir tarafta okuldan aldığı eğitimi emniyet teşkilatı içerisinde harfi harfine uygulamak isteyen ve kurallara ve kurumlara sıkı sıkıya bağlı Nazlı. Diğer tarafta ise suçlularla mücadelede onların yöntemlerini kullanmayı doğru bulan, suçlulu kendi silahı ile vurmayı hedefleyen Memur Murat. İkisinin de ortak amacı suçluları adalet önüne çıkartmak. Ama hangisinin gitti yol daha doğru? Her ikisi de aynı mesleğe mensup ancak bambaşka dünyalara ait iki polisin birlikteliği bakalım ekranda nasıl hayat bulacak.

Ali Sunal ve Naz Elmas dışında Güzel Çirkin izlenmeye değer kılan diğer yardımcı oyuncuları da en az başrol oyuncuları kadar dikkat çekiyor. Kimler mi var başka? Hemen sayalım;  Cahit Gök (Şenol),  Mihriban Er (Nazlı Anne),   Ali İpin (Nusret),  Nazan Diper (Zeliha),  Mehmet Çevik (Asayiş Şube Müdür), Pamir Pekin (Serdar),  Gözde Türkpençe (Nagehan), Kamil Güler (Kemal), Gizem Denizci (Aydan), Didem Soydan (Lena)
Polislik gibi her anı aksiyon ile dolu olan bir mesleğin ve aynı zamanda zıt karakterlerlerin birarada olma mecburiyetinin işlendiği polisiye diziler, her zaman izleyicinin beğenisini kazanmıştır. Bakalım Güzel ve Çirkin bu konsept ile seyirciden nasıl bir not alacak. Ancak şurası kesin ki, yapımcılar güzelliği ve oyunculuğu ile sivrilen Naz Elmas ile Komedi alanında oldukça başarılı olan Ali Sunal’ı bu projede görevlendirmek ile çok doğru bir iş yapmışlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bizim Okul Dizisi Hakkında Yorumunuz Nedir?